Materiály a péče o ně

100% vlna

Pravá vlna je krásná, unikátní a má obdivuhodné vlastnosti. Vlna je vysoce hřejivá, pohlcuje pachy, má osobitý charakter a je nadčasová. Může však být i na omak „drsnější“, déle schne a může zanechávat na oděvu chloupky. Aby byly krásné vlastnosti vlny na Vašem wooliere doplňku zachovány, musíte mu věnovat speciální péči.

Před každým praním je třeba odstranit kožené doplňky. Nelze-li je odstranit, je třeba prát bez jejich namáčení. Při mírném zašpinění, doporučuji suché praní (prací prostředek určený na vlnu, zřeďte v malém množství vody o teplotě 30 °C, vytvořte pěnu a měkkou lehce mokrou a napěněnou ušpiněný povrch potřete). Při silnějším znečištění doporučuji mokré praní /perte vždy ručně, při maximální teplotě vody 30 °C, bez kroucení a ždímání, použijte prací prostředky určené výhradně na čistou vlnu/.

Pro zachování stálosti tvaru wooliere věnujte péči i sušení. Sušte vždy ve vodorovné poloze, nesušte na topení ani na přímém slunci, nepoužívejte sušičku, nežehlete a neodstřeďujte v pračce.

100% len

Len je krásný přírodní materiál, který má charakteristickou povrchovou texturu, je antialergický, chladivý na omak, dobře odvádí teplo a dobře snáší namočení. Dlouho si zachovává své vlastnosti, ale je náchylný k mačkání.

Před každým praním maxišátku je třeba odstranit kožený pásek. Perte vždy ručně bez namáčení kožených podložek pod zapínáním, při maximální teplotě vody 30 °C. Len lze bez problému žehlit, lépe se žehlí, když je šátek zlehka vlhký. Třásně je možné česat hřebínkem a přežehlit. Nicméně maxišátek je krásný a zajímavý, i pokud se ponechá jeho zmačkaný vzhled.

Pravá kůže

Pravá kůže je nádherný přírodní materiál s ideálními vlastnostmi. Kůže je charakteristická proměnlivou lícovou kresbou, která potvrzuje její přírodní charakter a odlišuje ji od umělých materiálů.  Je třeba počítat s tím, že užíváním kůže obvykle změkne, vlivem namáčení může naopak ztvrdnout a přírodní nebarvená kůže může ztmavnout.

Všechny kožené výrobky wooliere jsou vyrobeny ručně. Ať jsou kůže barvené či nikoliv, vždy jsou ošetřeny proti vlhkosti.